Webáruház bérlés, webshop bérlés

Miért a webáruház bérlés a nyerő stratégia?

Webáruház bérlés vagy az egyedi, saját webshop fejlesztése mellett kell letennie a voksát mindenkinek, aki webáruház indításra vállalkozik.

Mi a baj az egyedi fejlesztésű webáruházzal?

  • Az egyedi webáruház fejlesztés nagyon, nagyon drága!!!

Itt nem csak az egyszeri, induló költségekre gondolok, hanem arra, amikor bármit változtatni kell a meglévő rendszereden, vagy egyszerűen elromlik benne valami. Nem úgy működik, mint tegnap. Vagy változnak a körülmények (az online világban percről-percre változnak….)  és valami új funkciót kellene tudnia a webshopodnak. Ezekért a dolgokért mind-mind keményen fizetned kell:10.000 Ft itt, 50.000 Ft ott, stb…. És nem tudhatod, hogy egy héttel később nem-e kell valamit megint változtatni újabb pár ezer Ft-ért.

  • Hozzá vagy láncolva a fejlesztődhöz, rugalmatlan a rendszered

Biztos lehetsz benne, hogy a fejlesztőd nem otthon ülve, ugrásra készen malmozik és a hívásodra vár, hogy ezt, meg azt meg kéne változtatni, ki kéne javítani a webshopodban. Lehet, hogy heteket kell várnod, míg elkészül a kérésed, ami alatt Te folyamatosan pénzt veszítesz.

Vagy mi történik, ha a fejlesztődet elcsapja egy villamos? Természetesen senkinek nem kívánok ilyet, de előfordulhat. Sajnos tudok olyan konkrét esetről is, ahol a fejlesztő rákos lett és meghalt. Az ismerősömnek több éves projektet és vele együtt sok-sok pénzt kellett kidobnia a kukába emiatt. Annyira összetett volt már a készülő program, hogy senki nem tudta átvenni és tovább csinálni.

Peres ügyek, tisztázatlan tulajdon jogok: további rémtörténetekkel is tudnék szolgálni, de természetesen nem ez itt a cél.

  • Tudom, hogy nem tudod igazából, hogy mit akarsz

Ha még kezdő webshopos vagy, akkor hidd el nekem, hogy nem tudsz eleget arról, hogy milyen egy jó webáruház. Ha még gyakorlatban nem üzemeltettél webshopot egyszerűen nem tudhatod hogy mire van szükséged, mi fontos neked. Nincs tapasztalatod. Én most egy teljesen más webáruházat viszek, mint 7 éve, amikor kezdtem. Persze, ráéreztem dolgokra, amiket még most is ugyanúgy csinálok, mint az elején, de csomó dolgot meg nem.

Szóval, ha egy csomó dolog az induló webáruházadban úgyis olyan lesz, ami másoknak is szokott lenni, akkor miért ne választanád inkább a webáruház bérlést. Ekkor olcsón azt a kialakítást kapod, ami az évek alatt már sok más e-kereskedőnél kikristályosodott, hogy jó és működik…

A webáruház bérlés, webshop bérlés előnyei

  • Ha a megfelelő szolgáltatót választod, akkor egy komplett fejlesztő csapat dolgozik neked jelképes összegért

Hogyan lehetséges ez? Ők ugyanazt a fejlesztést nem csak neked, hanem sok más webshop tulajdonosnak adják el bérelt webáruház formájában. A sok webshop bérlést választó tulajdonos kvázi együtt, közösen fizeti ki azt a fejlesztési munkát, amit egyébként egyedül kellene kifizetned. A “közös beszerzéssel” ráadásul olyan klassz funkciókhoz tudsz hozzájutni, amit egyedileg esélyed se lett volna kifizetni.

Az elv ugyanaz, mint a telekocsinál: a Budapest-Debrecen távolság 1 főre jutó költsége sokkal kedvezőbb, ha 5-en ülnek kocsiban, mintha egyedül vagy. Jó, az egyik utas miatt kerülni kell picit Hajdúszoboszló felé, de ennyi kellemetlenség még belefér…

  • Nem neked kell gondoskodnod a szerverekről, tárhelyekről, biztonsági mentésekről

Én nem vagyok egy technikai zseni, de láttam már olyat, hogy valakinek elszáll több hónapnyi munkája. Olyat Te is biztosan láttál, hogy egyszerűen nem volt elérhető egy weboldal vagy nem működött megfelelően.

Hát nem sokkal jobb, ha ilyesmik miatt nem neked kell aggódnod és főként nem kell rá külön pénzt áldoznod?

  •  A bérelhető webáruházadat már ma elkezdheted használni

Webáruház bérlésnél azonnal kapsz egy kész rendszert, és azonnal elkezdhetsz dolgozni vele. Nem kell hónapokat várnod a fejlesztésre. Minél előbb elkezded, annál hamarabb termel pénzt neked, annál hamarabb listáz be téged a Google a találati listájára. Ehhez rengeteg mindent kell majd a webáruházadban kialakítanod, beállítanod, testre szabnod. A tanfolyamon azt is megmutatom, hogy ezt pontosan hogyan csináld.

webáruház bérlés, webshop bérlés, bérelhető webáruház

Mindenképp azt tanácsolom neked, hogy a webáruház bérlés mellett dönts

Gyűjts tapasztalatot. Aztán majd működetetés közben rájössz, hogy  esetleg ezt nem így szeretnéd, hanem úgy. Neked az a fontos, hogy ezt vagy azt tudja a rendszered, de amaz meg felesleges. Később ráérsz azon gondolkodni, hogy nagy rakás pénzért szeretnél-e egy egyedi webáruházat fejlesztetni.

Könnyen lehet, hogy arra fogsz jutni, hogy még ha a bérelhető webáruházad nem is olyan 100%-ban, mint amit szeretnél, de azért meglehetősen jól szuperál és ár/érték arányban nagyon jól teszi a dolgát. Pénzt termel neked, és miért dobnál ki az a ablakon egy alacsony fenntartási költségű pénztermelő gépet?

A következő cikkemben megtalálod, hogy hogyan válassz a bérelhető webáruház rendszerek közül. Annyit elárulok elöljáróban, hogy én az Unas shop rendszert használom.

Légy naprakész webáruház, webshop témában, iratkozz fel a VIP listánkra

Naprakész információk webáruház nyitás, webshop készítés, webshop üzemeltetése, webáruház bérlés témában

Feliratkozással hozzájárulsz, hogy marketing célú üzeneteket is küldjünk számodra. A hírlevelekről bármikor leiratkozhatsz a levél alján található linken. Adatkezelési azonosító: NAIH-69182/2013.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .