Internetes csomagküldő kiskereskedelem

Internetes csomagküldő kiskereskedelem megkezdése előtt a  megfelelő hivatalokban be kell jelentenünk, hogy ezt a tevékenységet szeretnénk végezni.

Egyrészt fel kell vennünk a tevékenységi körünkbe az internetes csomagküldő kiskereskedelem tevékenységet. Másrészt külön be kell jelentenünk magát a tényt, hogy kereskedelmi tevékenységet kívánunk folytatni.

1. Internetes csomagküldő kiskereskedelem tevékenységi kör felvétele

Az 1893/2006/EK rendelet alapján 2008. január 1-jétől a TEÁOR’08-at alkalmazzuk a gazdasági egységek főtevékenységének meghatározására, a gazdasági és társadalmi mutatók számításánál, valamint a statisztikai adatok publikálásánál.

Az új, 2008-as TEÁOR besorolás alapján webshop indítása előtt az alábbi tevékenységi kört kell felvennünk a vállalkozásunkba:

4791 – Csomagküldő, internetes kiskereskedelem

Ebbe a szakágazatba tartozó kiskereskedelmi tevékenységek keretében a vásárló az áru kiválasztását hirdetés, katalógus, webes információ, áruminta alapján vagy egyéb közvetett módon végzi. A vásárló megrendelését levélben, telefonon, vagy az interneten keresztül (általában a weboldal által biztosított speciális úton) közli. A megvásárolt terméket vagy közvetlenül az internetről tölti le, vagy fizikai valójában egyéb módon kapja meg.

Ebbe a szakágazatba tartozik:
– bármely termék kiskereskedelmi értékesítése csomagküldő szolgálat útján
– bármely termék internetes kiskereskedelmi értékesítése
– a közvetlen értékesítés televízión, rádión keresztül, vagy telefonon
– az internetes kiskereskedelmi aukció

Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
– a gépjárművek, gépjárműalkatrészek és -tartozékok internetes kiskereskedelme, lásd: 451, 453
– a motorkerékpárok, motorkerékpár-alkatrészek és -tartozékok internetes kiskereskedelme, lásd: 4540

A.) Internetes csomagküldő kiskereskedelem tevékenység bejelentése társas vállalkozások esetén a NAV-nak

A 4791-es TEÁOR tevékenység bejelentését praktikusan a könyvelőd fogja végezni a Bt-nél a ‘T201-es nyomtatvány B01 lapjának 6-os pontjában, Kft-nél a ‘T201T nyomtatványon a B01 lap 2-es pontjában.

Internetes csomagküldő kiskereskedelem

B.) Internetes csomagküldő kiskereskedelem tevékenység bejelentése egyéni vállalkozások esetén az önkormányzatnak

Ebben az esetben nem a NAV-nál, hanem az egyéni vállalkozásod szerint illetékes önkormányzatnál kell külön bejelenteni az új, 4791-es tevékenységedet. Az adott önkormányzatoknak ehhez megvan az egyéni nyomtatványa, de általában ez is intézhető elektronikusan az ügyfélkapun keresztül. A könyvelőd tudni fogja, hogyan kell intézni.

2. Kereskedelmi tevékenység folytatásának bejelentése a székhely szerint illetékes önkormányzatnak

Bár elnevezésében hasonló az előző bejelenteni valóhoz, de nem ugyanaz. Itt mint cég, vállalkozás jelentjük be, hogy kereskedni fogunk.

Ez tulajdonképpen hasonló ahhoz, mintha működési engedélyt kérnénk az önkormányzattól, csak mivel nekünk nem kell ilyet kérni, ez a sima bejelentkezés van helyette. Ki kell tölteni egy újabb nyomtatványt. Nyilvántartásba fognak minket venni, a nyilvántartásba vevő jegyző nevét pedig fel kell tüntetni a webáruházunkban.

A bejelentéskor 3.000 Ft illetéket kell megfizetni.

A bejelentkezés folyamata és a kitöltendő nyomtatvány minden önkormányzatnál kicsit más és más. Ezért az a legpraktikusabb, ha felhívod telefonon az adott önkormányzatot és némi kapcsolgatás után úgyis el fogsz jutni az illetékeshez. Illetve sok önkormányzat alapból feltesz valamilyen infót erről a bejelentkezésről a honlapjára.

Például itt vannak Budapest, 16. kerületében érvényes bejelentkezési ügymenet

Csak írd be a Google-ba melyik településen, kerületben kell bejelenetezned, és biztos, hogy találsz majd valamilyen infót, más nem egy telefonszámot, ahol meg tudod kérdezni, hogy mi az ügymenet, honnan tudod letölteni az adatlapot.

Légy naprakész webáruház, webshop témában, iratkozz fel a VIP listánkra

Naprakész információk webáruház nyitás, webshop készítés, webshop üzemeltetése, webáruház bérlés témában

Feliratkozással hozzájárulsz, hogy marketing célú üzeneteket is küldjünk számodra. A hírlevelekről bármikor leiratkozhatsz a levél alján található linken. Adatkezelési azonosító: NAIH-69182/2013.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .